טלפון כשר עם ווטסאפ ומספרים חסומים- האם זה הסוף?

טלפון כשר עם ווטסאפ ומספרים חסומים- האם זה הסוף?

משרד התקשורת בהחלטה חסרת תקדים- חברות הסלולר יחויבו לפרסם מספרים חסומים בקווים הכשרים, ולנמק את סיבת החסימה תוך יממה. בנוסף, יאסר עליהן לחסום מספרים של מוקדי חירום ומצוקה.  טלפון כשר עם ווטסאפ ומספרים חסומים- האם זה הסוף?

טלפון כשר עם ווטסאפ

טלפון כשר עם ווטסאפ

2022 הרפורמה נכנסת לתוקף

שר התקשורת יועז הנדל הכריע: שוק הטלפונים הכשרים נפתח לתחרות; תתאפשר ניידות מספרים מלאה בקווים הכשרים. פתיחת השוק לתחרות עתידה לפרק את המונופול השולט בשוק הסלולר הכשר, להקל על מעבר בין חברות, לאפשר מגוון תכניות לסינון תכנים בסלולר ולהוזיל את מחירי המכשירים הכשרים. הרפורמה תיכנס לתוקף בחודש אוגוסט 2022.

בשנים האחרונות ההתפתחות הטכנולוגית והוזלת חבילות גלישה ושיחות ללא הגבלה מגזר החרדי, הביאו לגל של מכשירי טלפונים כשרים.

אחד הפיתוחים החשובים הוא הביקוש ההולך וגובר לביצוע שיחות והודעות חינם באמצעות אפליקציית ווטסאפ. חלק מהציבור כבר מחזיק מכשירים הכוללים את יישום השיחות חינם על גבי רשת האינטרנט או WIFI. 

כתבה חשובה – איך יודעים מי צופה לי בפרופיל הוואטסאפ ועוקב אחרי!

ועכשיו משרד התקשורת מטפל במספרים החסומים של הטלפון הכשר 

בהמשך לשימוע בנושא חסימות בקווים הכשרים, שפירסם משרד התקשורת בספטמבר 2020. החליט שר התקשורת, יועז הנדל, לקבל את המלצות הדרג המקצועי במשרד ולעדכן את רישיונות חברות הסלולר בהתאם לאסדרה החדשה שנקבעה.

האסדרה שנועדה למנוע פגיעה אפשרית במשתמשי הטלפונים הכשרים. תחייב את חברות הסלולר לאפשר גישה חופשית למוקדי חירום, מצוקה, רווחה ומספרים ממשלתיים. בנוסף על כך יחוייבו חברות הסלולר לפעול בשקיפות באתר האינטרנט שלהן. כמובן גם ולהנגיש את המספרים החסומים לטלפון כשר

פתיחת מספרי חירום חסומים בטלפון הכשר- כך זה יפעל! 

  • יאסר על חברות הסלולר לחסום את מספרי הטלפון של מוקדי חירום. מוקדימצוקה ורווחה ארציים (מספרים של 3 ו-4 ספרות) ולמספרי טלפון אשר הוקצו למדינה ומוסדותיה. ההחלטה תיכנס לתוקף תוך שלושה שבועות.
  • על מנת לייצר שקיפות במספרים החסומים, חברות הסלולר יידרשו לשמור ולתעד את בקשות החסימה עבור כל מספר שנחסם, כולל נימוק סיבת החסימה, למשך כל תקופת החסימה ושנה לאחר שהוסרה.
  • כמה עולה קו כשר? גולן טלקום מכירות: 9958* באתר ראינו חבילת כשר במחיר של 16.90 שח. נכון ליום 25/07/2021
  • חברות הסלולר יידרשו להנגיש באתר האינטרנט שלהן את המספרים שנחסמו, כולל את שם הגורם החוסם ואת תאריך החסימה. החברה תפרסם רשימה של עמותות ותאגידים חסומים, בעוד אנשים פרטיים יוכלו לפנות לחברת הסלולר ולקבל מידע אם הם חסומים ומהי סיבת החסימה. ההחלטה תיכנס לתוקף תוך שלושה חודשים מיום קבלת ההחלטה.
  • והכי חשוב מבחינה צרכנית וחרדית- כל מנוי שנחסם יוכל לפנות לשירות הלקוחות של חברת הסלולר אליה הוא מנוי ולבדוק האם נחסם ואת סיבת החסימה. על החברה לספק מענה לפניה בתוך יום עבודה.

 

כתבה בנושא טלפון כשר עם ווטסאפ מספרים חסומים מבצעים הנחות הנחיות- כל הפרטים על הטלפון הכשר, חבילת גלישה אינטרנט whatsapp סלולרי עם כשרות. הסרת מספר חסום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *